چگونگی تامین نور مورد نیاز اتاق خواب

چگونگی تامین نور مورد نیاز اتاق خواب

چگونگی تامین نور مورد نیاز اتاق خواب ( نورپردازی اتاق خواب )

نورپردازی اتاق خواب – در بحث نورپردازی، اتاق خواب کمترین اهمیت را در میان اتاق های خانه دارد. به طور کلی هدف اصلی استفاده از فضای اتاق خواب، خوابیدن است و اصولا نباید نیازی به نور داشته باشیم مگر آنکه از آن به عنوان یک دفتر کار استفاده کنیم.
ولی با نگاه عمیق تر، این موضوع را متوجه می شویم که از تشخیص ملحفه های کثیف تا آرایش کردن و یا نورپردازی تزیینی که فضایی رویایی را در یک عصر دل انگیز رقم می زند، نیازمند نور مناسب در اتاق خواب هستیم. بنابراین به این موضوع پی می بریم که نورپردازی اتاق خواب هم همانند هر فضای دیگری در خانه نیازمند چهارچوبی منطقی است. در ادامه نکاتی را برای رسیدن به این موضوع ذکر می کنیم.

 

نورپردازی اتاق خواب - روشانیکس
نورپردازی اتاق خواب

نور یکنواختی که از یک آویز سقفی در اتاق ساطع می شود و یا نور طبیعی که از پنجره دریافت می شود در هر فضایی مهم است. حتی اگر زمان زیادی را جدای از استراحت و خواب در اتاقتان سر می کنید، این نور اولیه برای لباس پوشیدن، تمیز کردن و دیدن اشیا در زمان کمبود نور طبیعی به کار می آید. به دلیل اینکه نمی خواهیم این فضا خیلی روشن باشد، یک لامپ با روشنایی کم و از همه مهمتر یک کلید دیمر نیاز داریم.

 

نورپردازی اتاق خواب - روشانیکس
نور طبیعی در اتاق خواب

برای آنهایی که در تختشان کتاب می خوانند حداقل یک لامپ رومیزی نیاز است. خود را به چراغ مطالعه های معمولی محدود نکنید. یک چراغ آویز (همانند تصویر زیر) هم کار شما را راه می اندازد. به کارهای روزمره دیگری هم که در اتاقتان انجام می دهید فکر کنید. آیا آرایش و اتو کردنتان هم در همین اتاق است؟ که در این صورت نیاز به روشنایی بیشتری خواهید داشت. چراغ های دیواری، چراغ های ایستاده و چراغ های با نور مستقیم جزیی از بهترین انتخاب های شما هستند.

 

نورپردازی اتاق خواب - روشانیکس
چراغ و یا لامپ های آویز منابع نور مناسبی برای اتاق خواب هستند

Accent Lighting در اتاق خواب همان Mood Lighting است. اگر از یک نور مکمل ملایم در اتاق خواب چه برای رمانتیک ساختن فضا و یا ایجاد محلی برای ریلکسیشن استفاده شود، ضرری ندارد. برای رسیدن به این موضوع، یک تنظیم نور ساده به کمک یک سوییچ دیمر، که قبل تر در مورد آن صحبت کردیم، یا قرار دادن چراغ های دکوری در گوشه ها که نور آن همانند رشته ای خیالی است و یا اضافه کردن شمع کافی است.

نورپردازی اتاق خواب - روشانیکس
استفاده از ریسه در نورپردازی اتاق خواب

Save

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *